6. Obniżenie Otmuchowskie – Brzeźnica (492 m n.p.m)

Korona Sudetów Polskich

P1130794Brzeźnicę można zdobywać z dwóch stron, od Srebrnej Góry oraz Ząbkowic Ślaskich. Ja opiszę wejście od strony Srebrnej Góry, które nie jest szczególnie skomplikowane. Nasza podróż rozpoczynamy od odnalezienia czarnego szlaku rowerowego, którym kierujemy się w stronę Brzeźnicy(wsi) oddalonej jakieś 5 km od Srebrnej Góry. Szlak wiedzie po starej linii kolejowej(na której już nie ma torów), Ząbkowice – Srebrna Góra, dziś nosząca nazwę „ścieżki rowerowej Srebrna Góra – Ząbkowice Ślaskie. Po jakimś czasie dochodzimy do skrzyżowania z droga asfaltowa.

Ruszamy w prawo w kierunku wsi Brzeźnica(kilkaset metrów wcześniej jest taki znak):

Po jakiś dwudziestu minutach dochodzimy do małego przysiółka ” Kolonia Budzów”. Zaraz przy znaku, z prawej strony  pojawia się zielony szlak, którym ruszamy do góry.

Poruszając się cały czas zielonym szlakiem po jakiś 20 minutach dochodzimy do szczytu, na którym widać sporo małych skałek, a las staje się rzadki. Szczyt nie jest jednym wierzchołkiem, ale ciągnie się dość długo. Po drodze znajdujemy betonowy słupek, ale nie jest to jeszcze szczyt.

Po kilku minutach spacerku dochodzimy do kupki kamieni i do drzewa z taka tabliczka. Jest to najwyższy punkt góry i zarazem kolejny szczyt do Korony Sudetów Polskich.

Poniżej szczytu od strony Ząbkowic znajduje się mała ambona czy raczej wieżyczka widokowa, bo nie wiem do czego można by z niej strzelać, chyba że do ludzi z wsi poniżej 🙂 Z wieży ładny widoczek na Góry Złote.

Idac dalej zielonym szlakiem dojdziemy do Ząbkowic Sląskich po jakiejś godzinie.

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s