27. Masyw Ślęży- Ślęża (718 m n.p.m.)

Korona Gór Polskich

P1070346Ślęża (KSP, KS, KGP) – Zdobywanie Ślęży może wydawać się sprawą banalną, nudną i wręcz komercyjną, bo często wejściu na tę górę, położoną blisko Wrocławia, towarzyszą zastępy ludzi, którzy na co dzień mają tyle wspólnego z górami co ja z muzyką Dubstep. Jeżeli jednak zdecydujemy się wybrać na Ślężę w środku tygodnia i nie najprostszą trasą z Przełęczy Tompadła na górę i z powrotem, to możemy się zdziwić, bo wyjdzie nam całkiem ciekawa jednodniowa wycieczka.

Osobiście polecam trasę zaczynającą się z Sulistrowic(jeździ tam kilka autobusów dziennie) i prowadzącą czerwonym szlakiem na Przełęcz Słupieka. Stamtąd rozejście szlaków prowadzi nas niebieskim szlakiem w kierunku Raduni. Jest to bardzo przyjemna góra, gdzie an zboczach widać sporo skał, a szczyt jest rzadko porośnięty lasem, przez co odkrywa się nam całkiem ciekawy widok.

Z Raduni schodzimy ciągle niebieskim szlakiem na Przełęcz Tąpadłą, gdzie odnajdziemy ośrodki wczasowe, parkingi i restauracje czynne w sezonie. Są też ławeczki, na których można się posilić przed dalszą trasą. Z Przełęczy ruszamy niebieskim szlakiem na Skalną, skąd rozpościera się ciekawy widok na Ślężę.

Idąc dalej niebieskim szlakiem w jakieś pół godziny dochodzimy na szczyt Ślęży, gdzie można podziwiać schronisko, stary kościółek, wieże przekaźnikową i co najważniejsze piękne widoki.

Ze Ślęży polecam zejść żółtym szlakiem i podejść sobie pod wieżycę, z której mamy bardzo ładny widoczek. W pobliżu znajduje się Dom Turysty PTTK pod Wieżycą.

Wieżyca

Z Sobótki co godzinę lub częściej odjeżdża autobus do Wrocławia.
Polecam wszystkim!

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s